Žuvininkystės tarnybos planuose – efektyvesnė žuvininkystės kontrolė Baltijos jūroje bei priekrantės zonoje
Žuvininkystės tarnyba, užtikrindama žuvininkystės kontrolės politikos įgyvendinimą Lietuvoje, nuolat tobulina žinias išmaniųjų technologijų srityje, siekiant efektyvinti žuvininkystės kontrolės metodus Baltijos jūroje bei priekrantės zonoje. Įstaigos pareigūnai žvejybos kontrolės klausimais nuolat bendradarbiauja su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Praėjusią savaitę abiejų institucijų atstovai inicijavo susitikimą, kurio metu pasidalino gerąja praktika ir sukaupta patirtimi aviacijos srityje, vykdant operacijas iš oro bepiločiais orlaiviais. Patyrę pareigūnai pasidalino sėkmingų operacijų istorijomis ir pastebėjimais, ko reikėtų vengti. Daug dėmesio skirta diskusijai apie įstatyminę bazę, pilotų parengimą ir infrastruktūros sukūrimą bei palaikymą.
Žuvininkystės tarnyba, vykdydama žvejybos kontrolę Baltijos jūroje bei priekrantės zonoje, bepiločius orlaivius naudoja nuo 2022 metų. Moderniomis technologijomis siekiama užkirsti kelią pažeidimams arba, juos aptikus, užfiksuoti.
Žuvininkystės tarnybai tai yra sąlyginai nauja žvejybos kontrolės priemonė, padedanti kovoti su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama (NNN) žvejyba. Vertinant iš ekonominės pusės, dar ir pigesnė, lyginant su žvejybos stebėjimu iš sraigtasparnio arba fiziniais inspektavimais, vykdant reidus žvejybos kontrolės laivais jūroje.
Šiais laikais techninės dronų panaudojimo galimybės labai didelės, tačiau įstatyminė bazė, reglamentuojanti bepiločių orlaivių naudojimą, turi labai griežtai nustatytas ribas. Todėl būtina įvertinti, kad ne tik nepalankios oro sąlygos, bet ir nustatytos neskraidymo zonos, teisės aktai gali apriboti bepiločių orlaivių panaudojimą.
Susitikimo metu taip pat kalbėta apie Žuvininkystės tarnybos kontrolės pareigūnų sėkmingą dalyvavimą tarptautinėse žvejybos kontrolės misijose įvairiuose pasaulio žvejybos rajonuose bei Europos jūrų saugumo administracijos (EMSA) organizuojamose bepiločio orlaivio (drono) projektuose Lietuvos pajūryje.
Pasibaigus diskusijai apžiūrėti Žuvininkystės tarnybos eksploatuojami dronai ir įrangą. Atlikti parodomieji skrydžiai trisraigčiais bei fiksuoto sparno bepiločiais orlaiviais.
Atnaujinimo data: 2025-02-12
Taip pat skaitykite:
Skaisčio ežeras Trakų rajone praturtintas Vištyčio ežero sykų jaunikliais
Į Krokų lankos ir Žaslių ežerus paleistos vienos paslaptingiausių žuvų – europiniai unguriai