2024-01-24

Žuvivaisos skyriuje Trakų Vokėje pažintiniais tikslais lankėsi Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto darbuotojai

Stiprinant Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau – NMVRVI)  kompetencijas akvakultūros gyvūnų sveikatos ir gerovės srityse, 2023 m. sausio 23 d. Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Rytų regiono žuvivaisos skyriuje Trakų Vokėje lankėsi instituto darbuotojai.

NMVRVIatlieka Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais jam pavestas rizikos vertinimo ir nacionalinių referentinių laboratorijų funkcijas (39 srityse) bei laboratorinius tyrimus maisto ir pašarų saugos ir kokybės bei veterinarijos srityse, taip pat hidrobiontų ir gamtinio vandens tyrimus.

Instituto darbuotojams, atliekant žuvų ir vandens laboratorinius tyrimus, svarbu ne tik gerai žinoti laboratorinių tyrimų metodus, atlikimo procedūras, žuvų patogenus ar ligų požymius, bet taip pat ir suprasti kaip žuvys veisiamos, kokiomis sąlygomis auginamos, kokie yra jų šėrimo ypatumai ir t. t.

Tęsiant glaudų NMVRVI darbuotojų, atliekančių žuvų virusologinius, bakteriologinius, parazitologinius, patologinius anatominius bei vandens cheminius tyrimus, bendradarbiavimą su Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos specialistais, vizito Trakų Vokėje metu buvo sudarytos galimybės gyvai pamatyti žuvų auginimo procesus tiek uždarose recirkuliacinėse sistemose, tiek lauko baseinuose. Kasdien su atsakingu žuvų veisimo darbu susiduriantys specialistai mielai pasidalino turima patirtimi ir iššūkiais.

Tiesioginis ir geranoriškas bendradarbiavimas, skatinantis profesinį tobulėjimą, yra svarbus tiek instituto darbuotojams, tiek Žuvininkystės tarnybos specialistams. Taip atrandami bendri sąlyčio taškai, užtikrinantys, kad Lietuvos vandens telkiniai būtų įžuvinami ne tik retomis, bet ir sveikomis bei minimalų išorinį stresą patyrusiomis žuvimis.