Tarnybos istorija

1990 m. spalio 16 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 312 Klaipėdoje buvo įsteigtas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai pavaldus Žuvų pramonės departamentas, kuriam pavesta tvarkyti žuvų ūkio reikalus ir atstovauti Lietuvai tarpvalstybinėse institucijose.

Pagrindinė Žuvų pramonės departamento funkcija buvo kuruoti žvejybą Atlanto vandenyne. Tuo metu atlantinę žvejybą vykdė apie 130 žvejybos ir juos aptarnaujančių pagalbinių laivų. Taip pat departamentui priklausė visos žuvų perdirbimo pramonės, akvakultūros ir žuvivaisos priežiūra.

Pirmuoju departamento direktoriumi buvo paskirtas Algimantas Jonas Valiukėnas. Nuo 1992 metų įstaigai vadovavo Algimantas Rusakevičius. Tais pačiais metais departamentas buvo perkeltas į Vilnių. 1997 metais iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos buvo perimtas visos Baltijos jūros ir vidaus vandenų kvotų skirstymas ūkio subjektams.

1994 metais Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu buvo įsteigtas Valstybinis žuvivaisos centras, kuris 1998 metais pervadintas į Lietuvos valstybinį žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centrą. Jam priklausė Centrinė laboratorija Vilniuje, Žuvininkystės tyrimų laboratorija Klaipėdoje ir Ignalinos, Rusnės, Simno, Šilavoto, Vokės ir Žeimenos žuvivaisos įmonės – šio centro filialai.

2000 metais, po įstaigos reorganizacijos, įsteigtas savarankiškas Žuvininkystės departamentas prie LR žemės ūkio ministerijos. 2004 metais departamentui perduota iki tol LR aplinkos ministerijai priklausiusi funkcija – žvejybos Baltijos jūroje kontrolė, taip pat priskirtos naujos – Europos Sąjungos lėšų, skirtų žuvininkystei, skirstymo – funkcijos.

Žuvininkystės departamentas ir Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras, kaip savarankiškos įstaigos, egzistavo iki 2010 metų. Vėliau Žuvininkystės departamentas prie LR žemės ūkio ministerijos buvo reorganizuotas, atskiriant Žuvininkystės politikos formavimo ir įgyvendinimo funkcijas.

Žuvininkystės politikos formavimo funkcijoms buvo įsteigtas Žuvininkystės departamentas Žemės ūkio ministerijoje. Prie buvusio Žuvininkystės departamento prie LR žemės ūkio ministerijos buvo prijungtas Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras ir Laukystos žuvų veislynas. Kartu buvo pakeistas įstaigos pavadinimas į Žuvininkystės tarnybą prie LR žemės ūkio ministerijos.

Atnaujinimo data: 2023-11-13