„Žuvininkystės Specialistų Naujų Įgūdžių Formavimas“

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) įgyvendino Mokymosi visą gyvenimą Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Žuvininkystės specialistų naujų įgūdžių formavimas“, projekto numeris LLP-LdV-PLM-2011-LT-0587. Projektą finansavo Europos Komisija, o programą administravo Švietimo mainų paramos fondas.

 

Projekto tikslas – siekti, kad Žuvininkystės tarnybos specialistai įgytų aktualių žinių ir gebėjimų veiksmingai diegti naujausią žuvų išteklių tyrimų ir žuvivaisos patirtį dirbtinio žuvų veisimo ir auginimo uždarosios recirkuliacinės sistemos sąlygomis. Tam tikslui būtina užmegzti naujų ir palaikyti esamus ryšius su užsienio žuvininkystės organizacijomis, kurios žuvis veisia naujausiomis technologijomis ir metodais.

 

 

Septyni Žuvininkystės tarnybos darbuotojai stažavosi Lenkijos Stanislovo Sakovičiaus vardo vidaus vandenų žuvininkystės institute (toliau – Institutas) Olštyne, kur gilino lydekų, sterkų, karpinių, lašišinių (vaivorykštinių upėtakių, lašišų, šlakių, kiršlių) bei eršketinių (aštriašnipių eršketų, sterlių, sibirinių ir rusinių eršketų) žuvų veisimo ir auginimo srities žinias, analizavo monitoringo ir žuvų migracijos sąlygų gerinimo perspektyvas.

 

Lietuvos atstovai ne tik klausėsi teorinių paskaitų, bet ir dirbo konkrečius darbus žuvų paauginimo cechuose – ėmė ikrus ir pienius, taikė anestezijos priemones reproduktoriams, atliko apvaisinimo procesą, ikrų plovimo procedūras, ruošė URS ankščiau išsiritusių ir paaugusių starkių, sykų, mailių žuvų perkėlimo darbams, matavo, rūšiavo, skaičiavo įvairaus amžiaus kiršlius, šlakius, marguosius ir vaivorykštinius upėtakius, palijas, upokšnių šalvius bei jų hibridus, eršketus, skaičiavo pašarų normas baseinuose laikomoms žuvims, taikė profilaktines priemones aštriašnipio eršketo reproduktoriams, matavo jų svorį, ilgį, naudojo dezinfekcines gydomąsias priemones nuo traumų, atrinko koi karpius ir spalvotuosius karosų reproduktorius neršti, dezinfekavo įrangą, baseinus, ruošė ir pakavo lydekų lervutes įveisti, atliko kitus darbus.

 

Kadangi projekto idėja buvo ne tik pakelti kvalifikaciją, bet ir aplankyti įžymias Lenkijos vietas ir objektus, susipažinti su kaimyninės šalies kultūra, praplėsti kalbines žinias, šiuo tikslu buvo aplankyta garsioji Malborko pilis, Gdansko jūrų uostas, įlanka, jo senamiestis, pasivaikščiota Olštyno senamiestyje, Gižycko kurortiniame miestelyje.

 

Projektui įgyvendinti skirta dotacija – 10 tūkst. eurų.

 

Apie įvykusią stažuotę plačiau: /index.php?2311581727 ir http://www.infish.com.pl/content/program-leonardo-da-vinci.

 

Šį projektą finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Atnaujinimo data: 2023-10-23